KOLAY KULLANIM
Druz Yazılım, “kullanıcı dostu” bir yazılımdır. Druz Yazılım, geliştirmiş olduğu “Ergonomik Program Menü Tasarımıyla” Druz İBYS Yazılım programının kullanıcılar tarafından kolay kullanılmasını sağlamaktadır. Bu menü yapısında her modül için aynı yapı sözkonusu olduğundan herhangi bir modülün kullanımını öğrenmek, kullanıcıyı diğer modülleri de kullanır hale getirmektedir. Druz Yazılımın temel yaklaşımlarından diğeri de yazılımın yapabileceği ne varsa bunun tamamını yazılıma yaptırmak ve kullanıcıya olabildiğince az iş bırakmak üzerine kurgulanmıştır. Kullanıcının zorunlu olarak girmesi gereken veriler için de farklı çözümler geliştirmektedir.

Ayrıca ergonomik menü tasarımı nedeniyle kullanıcı aradığını rahatlıkla bulabilmektedir. Böylece zaman kaybı önlenmekte ve istenen bilgiye rahatlıkla ulaşılmaktadır. Karmaşıklıktan ve kargaşadan uzak tasarımıyla kullanıcıya rahat bir ekran sunmakta, en kapsamlı ekranlar bile sade bir şekilde tasarlanarak kullanım kolaylığı sağlanmaktadır.

Her bir modülün veri giriş ekranları, rapor ve istatistikleri ile ayarlar kısmı modülün kendi içerisinde bulunduğundan ilgili modülle ilgili tüm bilgilere aynı yerden ulaşmak, ayarları aynı yerden yapmak daha kolay olmaktadır.