DRUZ-WEB BİLGİLERİ
KULLANICI EKLEME - KULLANICI BİLGİLERİNİ GÜNCELLEME
Druz-Web programını kullanma yetkisi olan İşyeri Hekimi, İGU ve DSP kullanıcılarını "Kurum Kullanıcı Ekle" ekleyerek şifre oluşturuyoruz. Kullanıcılar sisteme girerek sizin belirlediğiniz şifre ile giriş yapacaktır. Kullanıcı daha sonra kendisi şifresini "GİRİŞ" menusünden giriş yaparak "BİREYSEL" den değiştirebilir.


İŞYERİ HEKİMİ - İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI İŞYERİNE TANIMLAMA NASIL YAPILIR?
Kurum yetkilisi taradından "Kurum Kullanıcı Ekle" menusünden giriş yapılarak ekrana gelen tanımlanmış olan İşyeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzman listesinden "Şirket Ata" butonuna tıklayarak atanacak firma seçilerek kaydedilir. 

E-İMZAYI YANIMDA TAŞIMADAN NASIL REÇETE YAZABİLİRİM?
İşyeri hekimleri, yanında e-imza cihazını taşımadan reçete yazabilecek, ÇSGB İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne istenen verileri gönderebilecektir.
Bu uygulama sadece DRUZ YAZILIM’ a özeldir. Başka hiç bir yazılım firmasında bu uygulaması yoktur.
İşyeri hekimi bu uygulama ile Tablet ve akıllı telefonlardan yanında e-imzayı taşımadan reçete yazabilecektir.
Kullanımı;
İşyeri hekimi, E-İmzasını evinde, işyerinde veya OSGB’ de açık olan bir bilgisayara takıyor. E-İmzanın takılı olduğu bilgisayarın internet bağlantısı olacak ve sürekli açık olacaktır. Uyku modunda olmayacaktır.
Aşağıdaki linkden e-imzanın takılı olduğu bilgisayara programı indirerek kurulum yapıyoruz.
http://www.druzyazilim.com.tr/data/Druz_Eimza.exe
Programı indirdikten sonra çalıştıralım. Karşınıza gelen ekrana isminiz, t.c. no ve e-imzanızın kalan gün sayınız gelecektir. Eğer bu bilgiler gelmiyor ise üste bulunan "Yenile" butonuna tıklamanız gerekir. Yinede gelmiyor ise e-imanızın kurulumu eksik veya USB portu okumuyordur.
E-imzanız, Druz E-İmza sistemine tanımlandıktan sonra dışarıdan webden istediğiniz yerden reçete yazabilirsiniz.

DRUZ İBYS' YE İŞYERİ HEKİMİ'Nİ NASIL TANITIRIM ?


İBYS' ye giriş yaptıktan sonra sol üstte resim iconuna tıklayarak işyeri hekimine ait bilgileri girmeniz gerekir. Eğer e-imza pin kodunuzu sürekli girmek istemiyorsanız “PİN ONAY” işleminiz yapmanız yeterlidir.
Buradaki bilgileri bir sefere mahsus girmeniz yeterli olacaktır.

PERSONELİ TOPLU AKTARMA NASIL YAPARIM ?


MENU :

PERSONEL TANITIMI :GENEL AYARLAR/ PERSONEL KAYIT
TOPLU AKTARMA : GENEL AYARLAR/ AYARLAR/PERSONEL AKTARIMI


Firmanızın personellerini tek tanıtabilir veya toplu excel den aktarma yapabilirisiniz. Hazırlayacağınız excel aşağıdaki bilgileri içermelidir.
T.C. Kimlik Numarası Adı Soyadı Doğum Tarihi Cinsiyet Çalıştığı Bölüm
        E/K   

Not : Tarih formatındaki  “ . ” , ” / ”, “ – ” işaretler önemli değildir. Herhangi birisini kullanabilirsiniz.

Personel listesini excel den programa aktardıktan sonra düzeltmek istediğiniz bilgi var ise üzerine tıklayarak düzeltebilirsiniz.

EĞİTİM BİLGİLERİNİ NASIL GİRERİM ?

MENU : EĞİTİM – EĞİTİMLER


1. “Kayıt Girişi” menüsünden eğitim verilecek firmayı seçiyoruz. Firma seçildikten sonra altta bulunan “Eğitim seç” den “Çalışanların Temel İSG Eğitimleri” ni seçerek “EKLE” diyerek eğitimi oluşturuyoruz.
2. "Eğitm Atama" menusünden tanımlanmış eğitime eğitmen ataması yapılacak.
3. "Katılımcılar" menusündden tanımlanmış olan eğitime katılacakları çalıştığı bölüm seçilerek bu bölümde çalışanları  hepsi seçilebilir veya tek tek çalışan eklenebilir.